A nyílt forráskódú CSS-keretrendszerek (frontend) közül ez a Bulma a harmadik legnépszerűbb, illetve legjobb. Sokan használják ezt a fejlesztők.
Arra inkább használják, hogy aki inkább külön JavaScriptet szeretne fejleszteni, mert ez a keretrendszerben sajnos alapértelmezetten nincs benne JavaScript fájl és se funkciók, így bármivel könnyen integrálhatóak / bővíthetőek, mint például React-tal, vagy Vue-vel, vagy Natív JavaScript-tel és vagy külön jQuery-yel.
Megjegyzés: 2023-as évek alapján megírom azokat.
Hivatalos honlapja
Alapfogalma
A Bulma egy ingyenes, nyílt forráskódú CSS-keretrendszer, amely a Flexboxon alapul és a moduláris felépítése biztosítja a rugalmasságot, igen tartalmaz rácsrendszert és megtervezett összetevőket, mint például:
űrlapok, gombok és navigációk.
Csak annyi különbség a többi CSS keretrendszerekhez képest, hogy nem tartalmaz a JavaScript összetevőket / funkciókat.
Adatai
Fejlesztők:
Jeremy Thomas
Első verzió kiadásának dátuma:
2016
Legfrissebb verziója:
0.9.4 / 2022 Május 8.
Programozási nyelvek:
CSS, Sass
Főbb jellemzők és tulajdonságai
- Esztétikus tervezés, letisztult és modern dizájnnal rendelkezik, amikor nem változtatja meg az alapértelmezett szerint beállításokat, akkor ugyanis továbbra nagyszerű weboldalt kap
- Fejlesztőbarát, ez a keretrendszer szem előtt tartva, ezért könnyen használhatóak és túl könnyen megjegyezhető az elnevezési konvenciókkal rendelkezik
- Könnyen használhatóak és testreszabhatók, mert benne lévő dolgokat könnyen testreszabhatóak a SASS segítségével, így spórolhat a fejlesztési időt
- Nem rendelkeznek a Javascript-tel (de könnyen integrálható)
- Nem rendelkezik, azaz nem tartalmaz a JavaScript funkciókat, mert nincs JavaScript, mivel kizárólag csak CSS-re koncentrálnak, de könnyen integrálható bármivel, mint például React
- A CSS flexbox elrendezési modulja megkönnyítette a reszponzív elrendezések létrehozását
Előnyei
- Rendkívül rugalmas és testreszabható, túl könnyen módosíthatók, hogy megfeleljenek az egyedi tervezési igényeknek megfelelően
- Könnyű és gyors (CSS-osztályai nagyon könnyen használhatók és érthetők), ezért kezdők számára is ajánlott
- Moduláris felépítésű, és nincsenek osztályai
- A fájlmérete nagyon kicsi, ezért gyorsabb oldalbetöltési idővel rendelkezik
Hátrányai
- Sajnos kisebb támogatásokkal és közösségekkel rendelkeznek, és igen hátránya, hogy megnehezíti az erőforrások a támogatás megtalálásait
- Nem lesz könnyű megtanulni azok számára, akik még nem ismerik a Flexboxot
- Előfordulhat, hogy még több testreszabást és több kódolási erőfeszítést igényel
- Tervezési esztétikája kevésbé különböznek más CSS keretrendszerekhez képest
Segédletek és információk
Tutorialspoint - Bulma Tutorials
Webcíme: https://www.tutorialspoint.com/bulma/index.htm
Leírása:
A Bulma egy könnyű, modern CSS-keretrendszer, amely flexbox modultól függ (a flexboxot reszponzív elrendezési struktúra és divatos tervek fejlesztésére használják).
freeCodeCamp - Teljes Bulma oktatóanyagok a kezdők számára
Webcíme: https://www.freecodecamp.org/news/learn-bulma-in-5-minutes-ec5188c53e83/
Leírása:
A Bulma egy egyszerű, elegáns és modern CSS keretrendszer, amelyet sok fejlesztő előnyben részesít a Bootstrap helyett. Személy szerint úgy gondolom, hogy a Bulma alapból jobb dizájnnal rendelkezik, és könnyebbnek is tűnik.
Scrimba - Ingyenes oktatóanyagok
Webcíme: https://scrimba.com/learn/bulma
Leírása:
Ez az oktatóanyag a Bulma CSS-t 13 interaktív képernyőn keresztül tanítja meg. Kevesebb, mint egy óra alatt három webhelyet hoz létre a népszerű CSS keretrendszerrel.
GeeksforGeeks - Egyszerű oktatóanyag
Webcíme: https://www.geeksforgeeks.org/bulma-introduction/
Leírása:
A Bulma egy nyílt forráskódú CSS keretrendszer, amelyet Jeremy Thomas fejlesztett ki. Ez a keretrendszer a CSS Flexbox tulajdonságán alapul. Nagyon reszponzív, minimálisra csökkenti a médialekérdezések használatát a reagáló viselkedéshez.
LambdaTest - Lépésről - lépésre útmutatók
Webcíme: https://www.lambdatest.com/blog/bulma-css-framework/
Leírása:
Sajátítsd el a webfejlesztés művészetét a Bulma CSS keretrendszerrel. Lenyűgöző, reszponzív weboldalak létrehozása könnyedén.
Ebben a blogban mélyen elmerülünk a Bulma CSS keretrendszerében, és megvizsgáljuk, hogyan használhatjuk a Bulma-t projektünkben. A blog tanulságai további segítséget nyújtanak abban, hogy minimális erőfeszítéssel egy funkciókban gazdag webhelyet vagy mobilalkalmazást hozzon létre.
Összefoglalás
Azért írom a harmadik legjobbnak, mert a statisztikai adatok táblázata szerint többen használják a GitHubon.
0 Megjegyzések