jQuery technológia

Miért natív JavaScript helyett jQuery keretrendszerrel használom gyakrabban?

Mert keretrendszerrel gyorsabban lehet dolgozni, és jobb, hatékonyabb, biztonságosabb kódot írhatok vele.

Miért jQuery-t választottam a JavaScript keretrendszerek közül?

jQuery a legnépszerűbb, legismertebb keretrendszer, a legtöbb weboldalon ezt használják, sok cégen ezt fejleszték ki a saját projektjeiben, és nagyon sok leírás, dolgozat, könyv érhető el hozzá, emiatt könnyen utána lehet nézni dolgoknak.

jQuery UI

Az egyik legnépszerűbb jQuery-bővítménygyűjtemények közül, a jQuery UI egységes API-val és teljes dokumentációval rendelkező. Komolyan veszik a fejlesztők, hogy minden böngészőben tökéletes legyen. Segítségével lehet webes alapú felhasználói felületek kialakítása és szolgáltatásgazdag internetes alkalmazásokat fejleszteni.

jQuery pluginok

Miután letöltjük valamelyik plugin-t, aztán meg kell vizsgálni, hogy mennyi jó minőségű, tényleg működik-e rendesen minden böngészőben. A jquery kódját átnézi kell, ott garantálják, hogy nincsen hiba, a pluginoknál meg kell bízni a plugin készítőjében, ott nagyobb lehetőség van belefutni egy hibába(persze egyedül ez a hátránya a pluginoknak).

Minden plugin-nek van egy teljes paraméterlista(benne metódusok), amivel lehet deklarálni.

Oldalbetöltési idősebesség: mivel a plugin az plusz kód, több dolgot kell letöltenie és futtatnia böngészőnek, ezért célszerű akkor plugint használni, ha tényleg szükség van rá.

Saját fejlesztései

Projekt fejlesztésen
Plugin nélkül: Ha olyan dolgok amivel van időm agyalni és fejleszteni egy egyszerű vagy közepes sorból álló forráskódot a rövid szabadidőm miatt, ilyenkor bátrabban szoktam írni egy jó saját programot(js fájlt) és persze mellette még egy fájlt be kell ágyazni a weboldalakba, amely a fájlneve: a jquery.min.js(mert nélküle nem fog működik).

Pluginnal: Ha olyan dolgok amivel nincs időm agyalni és fejleszteni egy tök hosszú sorból álló forráskódot a rövid szabadidőm miatt, ilyenkor szoktam keresni egy jó plugin-t és letölteni. Például a régi honlapomon volt egy képlapozó(benne leírások és menük)program, az a plugin neve: Easing plugin, ez nagyon jó és természetesen az egyik legismertebb pluginok közül.

Persze, hogy nem elég az elvárásaim miatt, ezért még egy js fájlt bővítettem, amit én írtam és több mint 60 sorból álló forráskód.

Egyéni bővítmény(plugin) fejlesztésen
Csak akkor írhatunk, ha nem találjuk olyan bővítményt, aminek nem megfelel az elvárásai(igénylései). Ehhez szükségest biztosítani, hogy sikeres legyen a saját nyílt forrású művünk, ha némi előrelátás és tervezés sokat segíti.

Amikor elkészül a saját bővítmény, először ellenőrizni kell, hogy mennyire jó a minősége, oldalbetöltési sebesség, minden böngészőben megjelenik-e, stb. Érdemesen rendelkezni kell lincense-eket(MIT és GPL) a szerző védelme érdekében.

További kapcsolódó linkek:

További külső kapcsolódó linkek:

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések